reklama

W centrum Kutna powstanie zielony skwerek? „Znacznie poprawi wizerunek miasta”

Czy skwerek u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Wyszyńskiego wreszcie zostanie zagospodarowany? Kolejną interpelację w tej sprawie do władz miasta wystosował radny Robert Małachowski.

- R E K L A M A -

Jak mówi radny Małachowski, w tej sprawie składał już interpelacje w 2016 i 2018 roku, a ponadto skierował pismo do zarządu Shell Polska sp. z o.o., do którego należeć ma ww. teren.

– Proszę o ponowienie starań dotyczących przejęcia terenu przez Miasto Kutno (…) od stacji paliwowej Shell i odpowiedniego zagospodarowania tego terenu, a następnie odpowiednie utwardzenie uczęszczanego ciągu pieszego w kierunku sklepów Deichmann, Pepco oraz utworzenie małego skwerku – pisze w interpelacji R. Małachowski.

- R E K L A M A -

Miejski rajca ma także pomysł, jak można byłoby zagospodarować skwerek.

– Proponuję nową aranżację wyżej opisanego miejsca poprzez posadzenie drzew i krzewów ozdobnych, a także ustawienie ławek parkowych oraz koszy na śmieci. Odpowiednio zagospodarowany teren w sposób znaczny poprawi wizerunek, estetykę i funkcjonalność miasta – twierdzi R. Małachowski.

- R E K L A M A -

Ponadto jego zdaniem, wprowadzenie dodatkowej zieleni „doda świeżości, ograniczy zbieranie się wszelkich pyłów i brudu”. Będzie to także dobrym uzupełnieniem dużych inwestycji realizowanych w centrum oraz uzupełnieniem zieleni w pasie alei Jana Pawła II.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: