reklama

W czwartek Boże Ciało. W Kutnie będzie kilka procesji

W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym roku, podobnie jak w 2020, nie będzie jednej dużej procesji, ale parafie organizują swoje mniejsze procesje eucharystyczne.

Jak informuje parafia pw. św. Wawrzyńca, w tym roku podobnie jak rok wcześniej parafianie pójdą w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Odbędzie się to po Mszy św. o godz. 11.30.

- R E K L A M A -

Proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przed wizerunkiem Matki Bożej od ul. kard. Wyszyńskiego – parafian z Wierzbia; II ołtarz obok pomnika Jana Pawła II – parafian z Komadzyna; III ołtarz od strony południowej – Przymierze Rodzin; IV ołtarz przy krzyżach misyjnych – Świecka Wspólnota Pasjonistowska. Zapraszamy całą asystę liturgiczną także kolejarzy i strażaków; szczególnie prosimy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Prosimy o podjęcie feretronów i baldachimu – czytamy na stronie parafii pw. św. Wawrzyńca w Kutnie.

Procesja odbędzie się także między innymi w parafii na Dybowie.

- R E K L A M A -

Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła.

– Gorąco prosimy o udekorowanie domów i uprzątnięcie ulic, którymi przejdzie procesja. Prosimy również o usunięcie samochodów, które mogą utrudnić przejście procesji. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich pięknych strojach, ministrantów i lektorów. Dorosłych prosimy o niesienie baldachimu, chorągwi, różańca, figury Matki Bożej i obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo liczymy na obecność Strażaków – informują przedstawiciele parafii Matko Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie na Dybowie.

- R E K L A M A -

Procesja przejdzie także przez Woźniaków, po Mszy Świętej o godz. 10.00.

„Wyjdziemy w procesji eucharystycznej na drogi naszej miejscowości. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Zapraszam cały orszak procesyjny, oczywiście w kościele obowiązują maski a na zewnątrz dystans” – czytamy na stronie parafii.

Tak wyglądała procesja Bożego Ciała w parafii pw. św. Wawrzyńca w 2020 roku:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: