W czym może pomóc spotkanie z psim behawiorystą?

Szkolenia psa polecane są nie tylko wtedy, kiedy chcesz nauczyć swojego pupila dobrego zachowania, ale również w sytuacjach, kiedy ten boryka się z problemami behawioralnymi. Psi behawiorysta może pomóc Ci nawiązać z Twoim szczekającym przyjacielem dobrą i zdrową relację, a także wyeliminuje niechciane zachowania, które sprawiają, że opieka nad pupilem jest uciążliwa. W poniższym artykule dokładnie omawiamy, jak może pomóc psi behawiorysta – być może w naszej liście znajdziesz problem, który dotyczy Ciebie i Twojego pupila!

- R E K L A M A -

Psi behawiorysta – kiedy się do niego udać?

Zostałeś szczęśliwym właścicielem szczeniaka, a może zdecydowałeś się na starszego osobnika i obowiązki opiekuńcze Cię przerastają? Spokojnie. Psi behawiorysta pomoże Ci rozpoznawać zachowanie psa, podpowie, jak reagować na te niechciane oraz jak nagradzać te dobre. Oto kilka przykładów, kiedy warto wybrać się na szkolenie psa ze specjalistą.

  • Problemowe zachowania – u podstaw złego zachowania Twojego psa, najczęściej znajdują się jakieś lęki, które wywołują określoną, niepożądaną reakcję. Psi behawiorysta pomoże Ci zidentyfikować problem oraz radzić sobie z takimi zachowaniami jak agresja, niszczenie mienia, lękliwość, ucieczki bądź nadmierna szczekliwość.
  • Trening podstawowych komend – jeśli Twój pies za nic ma wydawane przez Ciebie komendy, być może robisz coś źle. Psi behawiorysta pomoże Ci wypracować skuteczne techniki szkoleniowe, które skłonią Twojego zwierzaka do reagowania na komendy.
  • Lęk i niepokój – psie lęki mogą być bardzo kłopotliwe dla właścicieli. Dobry psi behawiorysta, np. https://www.hauvard.pl/, zdiagnozuje podłoże lęku oraz zaproponuje metody zmniejszające napięcie.

Dodatkowo psi behawiorysta pomoże Ci w ogólnej poprawie relacji z psem, nauczy zwierzaka, jak żyć z innymi psami, a także zaproponuje Ci pomoc w okresie przystosowawczym, jeśli zdecydowałeś się na adopcję psa ze schroniska.

- R E K L A M A -

Zanim wybierzesz odpowiedniego specjalistę, możesz znaleźć opinię na temat jego pracy w internecie, aby poznać zdanie innych osób odnośnie do efektów szkolenia.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: