reklama

W Głogowcu przeszli w Drodze Krzyżowej Narodu Polskiego [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie w pierwszy piątek Wielkiego Postu do Głogowca przyjechali polscy patrioci, by modlić się podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego, rozważając mękę Pana Jezusa i alegorycznie wkomponowane dzieje ojczyste.

- R E K L A M A -

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu koło Kutna, odprawioną przez kustosza sanktuarium ks. Piotra Kalisiaka. Po Mszy św. odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego.

Była to szczególna uroczystość dla „Solidarności”, która w czasie stanu wojennego przyjeżdżała właśnie do Głogowca, aby się modlić. W tym roku stawiło się wiele delegacji i pielgrzymów z różnych powiatów województwa łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Wśród uczestników nie zabrakło pocztów sztandarowych na czele z sztandarem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność województwa łódzkiego. Wydarzenie jest związane z patriotyzmem i miejscem, w którym szczególnie się wspomina i pamięta o Solidarności lat 80. ubiegłego wieku. Data nabożeństwa przypadła w pierwszą rocznicę ataku Rosji na Ukrainę, dlatego została dodana intencja pokoju na świecie, a w nabożeństwie aktywnie brali udział Ukraińcy.

- R E K L A M A -

Do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu od wieków przybywają pielgrzymi ze swoimi intencjami. Warto podkreślić, że jest to jedno z czterech Sanktuariów w Diecezji łowickiej. Głogowieckie stacje Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego powstały w latach 80. z inicjatywy ugrupowań solidarnościowych z całej Polski. Tutaj w 1983 r. Mszę św. celebrował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Regiony Solidarności z całej Polski przyjeżdżały do Głogowca, aby się modlić w intencji ojczyzny. W Głogowcu od dawna gromadzą się wierni, aby w różnych intencjach modlić się do Boga przed cudownym obliczem Maryi. Obliczem ukoronowanym w 1975 roku koronami św. Papieża Pawła VI przez czcigodnego sługę Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W czasach, w których zmagamy się z przeróżnymi zagrożeniami, Plenerowa Droga Krzyżowa Narodu Polskiego jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji ojczyzny i zachować pamięć o Solidarności oraz o wartościach patriotycznych.

info/foto: nadesłane

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: