reklama
reklama
reklama
reklama

W Głogowcu upamiętnią 83. rocznicę Zbrodni Katyńskiej

Starosta Kutnowski Daniel Kowalik oraz Podregion Kutno NSZZ „Solidarność” zapraszają na uroczyste obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Odbędą się one 16 kwietnia w Głogowcu.

- R E K L A M A -

W programie wydarzenia, które odbędzie się 16 kwietnia 2023 o godzinie 12:00 w Głogowcu, znalazły się między innymi uroczysta msza święta w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu, złożenie kwiatów oraz poczęstunek.

– W tym roku obchodzimy 83. rocznicę Zbrodni Katyńskiej – jednej z największych zbrodni totalitarnych XX wieku. W 1940 roku w lesie katyńskim NKWD zamordowało ponad 22 tysiące polskich oficerów, policjantów, urzędników, profesorów i przedsiębiorców. Obchody tej rocznicy są bardzo ważne. Jest to czas, aby uczcić pamięć ofiar i oddać im hołd. Te 22 tysiące zamordowanych ludzi to nie tylko liczby, ale przede wszystkim ludzie, którzy zostali pozbawieni życia, w wyniku okrutnej i bezprawnej egzekucji. Warto więc pamiętać o nich i nie zapominać o ich tragicznej historii – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

Jak dodaje starosta, „obchody także stanowią przypomnienie o niebezpieczeństwie totalitaryzmów i o zagrożeniach dla wolności i praw człowieka. Zbrodnia katyńska była jednym z wielu przejawów brutalnego tłumienia opozycji politycznej przez reżimy totalitarne”.

– Dlatego ważne jest, aby przypominać o takich wydarzeniach i dbać o to, aby już nigdy się nie powtórzyły. Jest to także okazja do refleksji nad przeszłością i budowania przyszłości. Poprzez uczczenie pamięci ofiar i refleksję nad wydarzeniami sprzed ponad 80 lat, możemy uczyć się na przeszłości i budować lepszą przyszłość dla nas samych i dla kolejnych pokoleń – dodaje D. Kowalik.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: