reklama
reklama

W Głogowcu upamiętnili 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej – ZDJĘCIA

Dziś w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele powiatu kutnowskiego i Miasta Kutno, poseł Tadeusz Woźniak czy członek zarządu województwa łódzkiego Robert Baryła.

- R E K L A M A -

― Dziś obchodzimy 84. rocznicę zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku w lasach katyńskich NKWD zamordowało blisko 22 tysiące polskich oficerów, urzędników i inteligentów. Dziś podczas uroczystej mszy świętej w Głogowcu oddajemy hołd ofiarom tej bestialskiej zbrodni. Pamiętajmy, że każdy z zamordowanych miał swoją historię, rodzinę i marzenia, które zostały zniszczone przez totalitaryzm. Nie zapominajmy o tych, którzy oddali życie za wolną Polskę. Ich ofiara nigdy nie zostanie zapomniana. Cześć ich pamięci! ― mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: Marek Kubasiński ― Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Robert Baryła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Tadeusz Woźniak ― Poseł na Sejm RP.

- R E K L A M A -

― Pamięć o naszej historii jest niezwykle istotna. Obejmuje ona zarówno chwalebne momenty, jak i te trudne i bolesne. Przeszłość jest fundamentem, na którym budujemy naszą teraźniejszość i kształtujemy przyszłość. Bez świadomości i zrozumienia tego, co wydarzyło się przed nami, trudno nam ocenić, jak daleko doszliśmy i jakie wyzwania jeszcze przed nami stoją ― mówi Marek Kubasiński, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

― Te obchody stanowią przypomnienie o niebezpieczeństwie totalitaryzmów i o zagrożeniach dla wolności i praw człowieka. Zbrodnia katyńska była jednym z wielu przejawów brutalnego tłumienia opozycji politycznej przez reżimy totalitarne. Dlatego ważne jest, aby przypominać o takich wydarzeniach i dbać o to, aby już nigdy się nie powtórzyły. Jest to także okazja do refleksji nad przeszłością i budowania przyszłości. Poprzez uczczenie pamięci ofiar i refleksję nad wydarzeniami sprzed ponad 80 lat, możemy uczyć się na przeszłości i budować lepszą przyszłość dla nas samych i dla kolejnych pokoleń ― mówi Robert Baryła, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

- R E K L A M A -

Po uroczystej mszy świętej udano się na cmentarz w Głogowcu, by złożyć kwiaty pod pomnikiem katyńskim. Kwiaty składali m.in. Marek Kubasiński Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Robert Baryła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP, a także przedstawiciele NSZZ „Solidarność” oraz Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. im. Marii Konopnickiej w Kutnie.

(Powiat Kutnowski)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: