reklama

W Gminie Kutno powstało „Zielone Zacisze”. To efekt wspólnego wysiłku lokalnej społeczności

W weekend nastąpiło otwarcie Zielonego Zacisza w Strzegocinie. 25 listopada 2023 nastąpiło otwarcie Zielonego Zacisza w Strzegocinie. Inwestycja kosztowała prawie 15 tysięcy złotych.

- R E K L A M A -

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, wraz z prezesem OSP w Strzegocinie Mirosławem Karczewskim, Radnym Gminy Kutno Jarosławem Przybyszem, sołtys Sołectwa Strzegocin Katarzyną Wiwałą, Skarbnikiem Koła Gospodyń Wiejskich w Strzegocinie Barbarą Kalinowską, Posłem na Sejm RP Tadeuszem Woźniakiem, Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego Robertem Baryłą, Radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego Waldemarem Wojciechowskim, oraz pracownikiem Urzędu Gminy Kutno Inspektorem ds. inwestycji Rafałem Augustyniakiem.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie.

- R E K L A M A -

Projekt „Zielonego Zacisza” polegał na zagospodarowaniu terenu przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Zadanie pozwoliło na utworzenie klimatycznego miejsca, które będzie integrować mieszkańców Sołectwa Strzegocin. Dodatkowym jego atutem jest wykonane przez mieszkańców palenisko. Zostały też wykonane własnoręcznie z drewna ławy i stół z zadaszeniem. Na całym terenie zostały zainstalowane panele drewniane, wokół których posadzono drzewa, krzewy i wysypano ozdobną korę. Do swobodnego poruszania się po terenie powstała ścieżka wysypana kruszywem, wzdłuż której osadzono ławki. „Zielone Zacisze” to trzeci projekt realizowany w Sołectwie Strzegocin w ramach programu „Sołectwo na plus”.

Wartość całkowita zadania wyniosła 14 998,63 zł. Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 12 000,00 zł

- R E K L A M A -

Jak mówi Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska : „Zielone Zacisze zaprojektowano i stworzono z myślą lokalnej społeczności. To efekt wspólnego wysiłku społeczności, która pracowała razem nad jego powstaniem. Taka inicjatywa jest nie tylko wartościowa, ale także budująca więzi społeczne i wzmacniająca poczucie przynależności do miejsca.”

(Gmina Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: