reklama

W Gminie Kutno wymienią oświetlenie na LED-y! „To podniesie bezpieczeństwo i komfort życia”

W rezultacie wielomiesięcznych negocjacji prowadzonych przez Wójt Gminy Kutno Justynę Jasińską z Energą Oświetlenie Sp. Z o. o w ramach umowy na świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych do 30.04.2024 r zostaną wymienione wszystkie oprawy oświetleniowe, na oprawy LED, łącznie 1370 sztuk.

- R E K L A M A -

– Planowana inwestycja znacząco podniesie bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Gminy Kutno oraz zmniejszy awaryjność systemu oświetlenia – komentuje Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska.

Zastosowanie energooszczędnych opraw LED przyczyni się do zredukowania zużycia energii eklektycznej o ok. 50%, a tym samym do zmniejszenia kosztów eksploatacji oświetlenia ulicznego oraz ograniczenia emisji CO2 i innych toksycznych związków siarki i azotu do atmosfery. Strumień światła emitowany przez nie jest przyjazny dla oka, nie powoduje podrażnienia i zmęczenia narządu wzroku.

- R E K L A M A -

– Mamy nadzieje, że realizacja zadania przebiegnie sprawnie i już niedługo w Naszej Gmina będzie jaśniej i bezpieczniej – dodaje Wójt Jasińska.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: