W „Jedynce” pożegnano absolwentów. Nie brakowało nagród i życzeń [ZDJĘCIA]

23 czerwca uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie uroczyście zakończyli edukację. W hali sportowej miało miejsce pożegnanie tegorocznych absolwentów.

- R E K L A M A -

W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły Jarosław Koszański, wicedyrektorzy Elżbieta Chodorowska, Aleksandra Kaniewska, Violetta Wojciechowska, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Anną Furmankiewicz, rodzice i opiekunowie uczniów oraz uczniowie klas ósmych.

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru i ślubowania ósmoklasistów, następnie przedstawiciel klas siódmych Jakub Szczerbakowicz pożegnał swoje starsze koleżanki i kolegów, życząc im sukcesów na dalszym etapie kształcenia. W imieniu absolwentów głos zabrała Łucja Szcześniak, która w ciepłych słowach wspomniała lata spędzone w „Jedynce” i złożyła podziękowania wszystkim, którzy przez 8 lat przekazywali wiedzę, kształcili i wspierali zgromadzonych na tej uroczystości uczniów. Również przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców Anna Furmankiewicz złożyła przyszłym absolwentom życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 i całego etapu edukacyjnego.

- R E K L A M A -

Następnie nasza uczennica Pola Rak, tegoroczna finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, dokonała wpisu do ZŁOTEJ KSIĘGI ABSOLWENTÓW. W dalszej części spotkania dyrektor szkoły Jarosław Koszański wraz z wicedyrektor Elżbietą Chodorowską i Anną Furmankiewicz wręczyli uczniom stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne rodzicom nagrodzonych uczniów, nagrodzili też uczniów, którzy na zakończenie roku szkolnego uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre.

Nagrody książkowe z rąk opiekuna Samorządu Uczniowskiego Magdaleny Sikorskiej za zaangażowanie w działalność samorządu w minionym roku szkolnym odebrały również uczennice Alicja Kubicka i Justyna Komorowska oraz Pola Rak. Uroczystość zakończyło odtańczenie poloneza przez przedstawicieli klas ósmych.

(Źródło: SP nr 1 w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: