W Krośniewicach pomagać będzie Miś Wojtek! Szlachetny projekt na ostatniej prostej

Niebawem w Krośniewicach ma pojawić się kolejny w regionie pojemnik na nakrętki. Ten będzie jednak inny, bo w kształcie… niedźwiedzia. Cały projekt dotyczy generała Andersa i misia Wojtka.

Jak mówią inicjatorzy projektu, zebrane nakrętki pomogą osobom potrzebującym z terenu gminy Krośniewice, w której urodził się gen. Władysław Anders.

To uczczenie pamięci misia brunatnego o imieniu Wojtek – kaprala, który towarzyszył armii gen. Andersa podczas II wojny światowej. Zbieranie nakrętek z butelek to ekologiczna edukacja młodego pokolenia, ale i finansowanie inicjatyw prospołecznych. Zebraliśmy już przeszło 2000zł, ale to nie wystarczy. O Państwa zależy jaką ilość pojemników będziemy mogli wystawić na terenie naszej gminy. Prosimy Państwa o nawet najmniejszy datek, który wspomoże nasz projekt – mówią przedstawiciele Drużyny Bohaterów Życia.

- R E K L A M A -

Historia „Misia Wojtka” rozpoczęła się, gdy jako mały niedźwiadek został przygarnięty i adoptowany przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrzenia Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Wojtek wraz z Jednostką przeszedł cały szlak bojowy z Iranu aż do Wielkiej Brytanii. Brał również udział w bitwie o Monte Cassino

Wspomóc akcję można wpłacając datek na konto fundacji „Drużyna Bohaterów Życia” nr konta 07 1140 2004 0000 3802 8022 3727 z dopiskiem w tytule „Miś Wojtek pomaga” lub na konto ogłoszonej zrzutki wchodząc na https://zrzutka.pl/usw5k3

- R E K L A M A -

Jak zapowiadają inicjatorzy akcji, pojemnik na nakrętki w kształcie niedźwiedzia ma pojawić się w Krośniewicach na początku czerwca, a jeśli zbiórka będzie cieszyła się zainteresowaniem, to podobne pojemniki powstaną w kolejnych miejscach na mapie powiatu kutnowskiego, między innym w miejscowości Nowe. Projekt związany z Misiem Wojtkiem wspierają przedstawiciele powiatu kutnowskiego – między innymi Tomasz Walczewski i Tomasz Marciniak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: