W Krzyżanowie pamiętali o babciach i dziadkach. Przygotowano wyjątkowe atrakcje [ZDJĘCIA]

W piątkowe popołudnie podczas spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka w Krzyżanowie przygotowano muzyczno-wokalną „laurkę” dedykowaną krzyżanowskim seniorom.

- R E K L A M A -

Na scenie zaprezentowały się dzieci z terenu Gminy Krzyżanów, uczestniczące w feryjnych warsztatach wokalnych, prowadzonych przez dyrektor GOKiS – Justynę Ozdowską.

Dalsza część programu należała do uczennic śpiewu jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej im K. Kurpińskiego w Kutnie z klasy Marty Wilk i Olgi Fidrysiak-Myszkowskiej.

- R E K L A M A -

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był recital Macieja Dzięgielewskiego – absolwenta Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, artysty Teatru Muzycznego w Łodzi i jednocześnie instruktora w Żychlińskim Domu Kultury, który przygotował na to wyjątkowe popołudnie, równie wyjątkowe piosenki specjalnie z myślą seniorach.

Nie mogło też zabraknąć biesiadno-ludowego repertuaru, za sprawą Konrada Orlikowskiego – instruktora GOKiS i Justyny Ozdowskiej, a także zgromadzonych na sali członkiń rodzimych zespołów śpiewaczych.

- R E K L A M A -

Tradycją spotkań organizowanych z okazji Święta Babć i Dziadków stało się również złożenie życzeń i obdarowanie seniorów kwiatami przez wójta gminy Tomasza Jakubowskiego, dyrektor GOKiS Justynę Ozdowską, prezesa Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Gminy Krzyżanów Zygmunta Jasińskiego oraz reprezentantów wnucząt – uczestniczek wspomnianych wcześniej zajęć feryjnych.

– Dziękując artystom oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia jeszcze raz przesyłamy jak najlepsze życzenia. Mamy nadzieję, że atmosfera spotkania i wyśpiewane piosenki na długo pozostaną z Wami – mówi Justyna Ozdowska, dyrektor GOKiS w Krzyżanowie.

Zobaczcie zdjęcia:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: