reklama
reklama

W Krzyżanowie promowali album z wyjątkowymi fotografiami z powiatu kutnowskiego – ZDJĘCIA

Za nami kolejne spotkanie związane z promocją albumu z fotografiami Kutna i powiatu kutnowskiego – tym razem w Krzyżanowie.

- R E K L A M A -

Opowieści o dawnym Krzyżanowie z uwagą słuchali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Krzyżanowie, którzy przyszli z dyrektorką Izabelą Kaczorowską i nauczycielką Teresą Arseniuk-Gawryszczak, by uczestniczyć w krótkiej lekcji historii lokalnej. Obecne też były członkinie Zespołów Śpiewaczych: Niezapominajki, Krzyżanówek, Rustowianki, Siemienice.

Ogromnie się cieszymy, że oglądanie albumu przynosi wszystkim tyle radości… i budzi wspomnienia… Dwie mały dziewczynki na jednej z fotografii sprzed ponad pół wieku obecne były na spotkaniu i z radością oglądały publikację. Fotografie przekazała Alicja Ubysz-Wikaryjczak. Na innej fotografii rozpoznała się krzyżanowska działaczka kultury…, a były to fotografie z kroniki przekazane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie. Zdęcia przekazane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie sprawiły, że przenieśliśmy się do zupełnie innej epoki… Młodzież oglądała na zdjęciu sprzed stu lat budynki szkolne i wnętrze klasy szkolnej… Mieliśmy też okazję porozmawiać z Magdaleną Górską-Kamelą, która przekazała wiele cennych fotografii wykorzystanych w albumie.

- R E K L A M A -

Wójt Gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Czekajem podziękowali nam za interesującą inicjatywę. Wójt opowiedział nam o publikacji, jaką wydał Urząd Gminy w 2022 roku pt. „Gmina Krzyżanów dawniej i dziś”. Dostaliśmy ją w prezencie, obejrzeliśmy – interesująca!

Dziękujemy za niesamowite zaangażowanie w realizację naszego projektu Magdalenie Idziak, która łączy pracę w GOKiS w Krzyżanowie z ogromną pasją w dziedzinie kultury. To rzadkość w dzisiejszych czasach!

- R E K L A M A -

Ze wspaniałym przyjęciem spotkaliśmy się w krzyżanowskiej instytucji kultury – dziękujemy Dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie Justynie Ozdowskiej oraz pracownicom za pomoc!

Zadanie publiczne pn. „Opracowanie i wydrukowanie albumu z fotografiami (z XX wieku) Kutna i powiatu kutnowskiego”, objęte Patronatem Honorowym Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika, realizowane jest przez Stowarzyszenie Grupa Przyjaciół „od jutra” i finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego Łódzkie na Plus 2023.

Autorką fotografii jest Magdalena Idziak.

Teresa Mosingiewicz
Prezes Stowarzyszenia Grupa Przyjaciół „od jutra”

Bożena Gajewska
Koordynatorka zadania publicznego


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: