reklama
reklama
reklama
reklama

W Kutnie będą pobierać osocze od ozdrowieńców?

Niewykluczone, że osocze od ozdrowieńców będzie pobierane w kutnowskim szpitalu. Obecnie jest to możliwe jedynie w Łodzi.

O to, czy mając na uwadze fakt, że osocze w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa jest tak potrzebne, można uruchomić punkt w Kutnie pytała ostatnio Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa daje „zielone światło” dla tego przedsięwzięcia.

Aktualnie w terenowym punkcie pobrań w Kutnie nie ma możliwości pobierania osocza od ozdrowieńców. Jedynym miejscem gdzie pobierane jest osocze od ozdrowieńców jest nasza główna siedziba w Łodzi. Z racji, iż punkt pobrań w Kutnie posiada na wyposażeniu separator do poboru osocza rozważane jest wdrożenie również w Kutnie tej procedury. RCKiK w Łodzi otrzymał pismo od zarządu Szpitala z informacją, że szpital został przekształcony w covidowy. Nasz punkt pobrań nadal jest otwarty ze względu na odrębne wejście – informuje Edyta Wcisło, dyrektor RCKiK w Łodzi.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: