W Kutnie będzie bezpieczniej? Na ulicach ma pojawić się więcej pieszych patroli

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Blisko 30 tysięcy złotych kutnowski magistrat zamierza przekazać komendzie policji na ponadnormatywne patrole piesze. W tej sprawie interpelację ostatnio do władz miasta skierował radny Bartosz Czechowski.

W związku z występowaniem obecnie zagrożenia epidemiologicznego wirusa COVID-19 w naszym kraju, kieruję swoje zapytanie odnośnie dodatkowych patroli policji w wakacje i zabezpieczenia na ten cel dodatkowych środków finansowych w ramach corocznej współpracy przy dodatkowych pieszych patrolach policji? – pyta władze miasta radny Bartosz Czechowski.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Radny jest również ciekawy, czy miasto dysponuje mapą dotyczącą zagrożeń w Kutnie.

Czy miasto opracowało mapę zagrożeń występujących na terenie miasta Kutno w oparciu o raport o stanie bezpieczeństwa na terenie naszego miasta? – dodaje B. Czechowski.

Jak informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, w ramach prowadzonych działań w związku ze stanem epidemii wprowadzonym na terenie kraju od marca do dnia 22 maja 2020 roku strażnicy miejscy wraz z funkcjonariuszami policji z KPP Kutno zrealizowali 150 wspólnych patroli, których głównym zadaniem było reagowanie na zachowania naruszające przepisy wprowadzone w związku z epidemią COVID-19.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Na podstawie wniosku organów policji w Kutnie z dniem 1 czerwca 2020 roku zacznie obowiązywać porozumienie, które zostanie podpisane przez Prezydenta Miasta Kutno i Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie o służbach ponadnormatywnych. Na mocy porozumienia prezydent przekaże środki finansowe w wysokości 29.440,00 zł, które pozwolą na zorganizowanie 160 dodatkowych pieszych służb funkcjonariuszy policji. W porozumieniu zawarto też zapis o obowiązku reagowania przez te patrole na przypadki nieprzestrzegania przepisów związanych z wprowadzeniem stanu epidemii – wyjaśnia zastępca prezydenta Kutna.

W ramach prowadzonych przez podległą Straż Miejską działań wykorzystywana jest opracowana przez policję Krajowa Mapa Zagrożeń, która jest na bieżąco aktualizowana poprzez wymianę informacji pomiędzy Strażą Miejską a Policją z uwzględnieniem wniosków i zgłoszeń mieszkańców.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jednocześnie informuję, że prezydent od wielu lat pozytywnie odpowiada na wnioski komendanta policji, dotyczące sfinansowania ponadnormatywnych, pieszych patroli na terenie miasta – systematycznie zwiększając na ten cel środki, które są uwzględnione w budżecie miasta – dodaje J. Boczkaja.

Bardzo mnie to cieszy, że będzie bezpieczniej dla naszego zdrowia oraz mienia – skomentował w internecie radny Bartosz Czechowski.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


1 KOMENTARZ

  1. Chyba ich wezmą na ksero i będzie tych policjantów więcej. Oby bez tych z WOT nie dość że na siebie muszą uważasz to i pewnie na nich. Co za czasy w tej policji. Kto to wymyślił

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: