W Kutnie będzie bezpieczniej. Pojawi się więcej patroli policji

Prezydent Zbigniew Burzyński oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Paweł Ciechanowski podpisali dziś porozumienie dotyczące poprawy bezpieczeństwa publicznego na terenie Kutna. Miasto na ten cel przekaże środki finansowe w wysokości ok. 29 280 zł.

- R E K L A M A -

Cieszymy się, że współpraca samorządu z policją w tym zakresie trwa już ponad 15 lat. Dodatkowe patrole szczególnie w dni weekendowe bardzo będą przydatne, a mieszkańcy realnie odczują poprawę bezpieczeństwa w mieście – podkreslił prezydent Zbigniew Burzyński. 

Porozumienie zapewnia dodatkowe służby ponadnormatywne (122 służby) w okresie od 28 kwietnia do 15 listopada br. w dni tygodnia najbardziej zagrożone,  a w szczególności piątki, soboty i niedziele oraz m. in. w trakcie Kutnowskiej Majówki i Święta Róży. Będą to minimum 2-osobowe patrole w umundurowaniu. Patrole piesze będą pełnione w wybranych miejscach w oparciu o wcześniejsze analizy stanu zagrożenia przestępczością i wykroczeniami o charakterze chuligańskim oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców i analizę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

W roku ubiegłym w ramach służb ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili 109 interwencji, ujawniając 4 przestępstwa i 114 wykroczeń. Ponadto nałożyli 34 mandaty karne, pouczyli 75 osób oraz sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu.

(UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: