W Kutnie będzie bezpieczniej! Pojawi się więcej patroli policji

W Kutnie będzie bezpieczniej. Wszystko dzięki porozumieniu podpisanemu przez Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie Józefa Poredę.

Dokument został podpisany w poniedziałek (14.06) i zakłada przekazanie prawie 20 tysięcy złotych na ponadnormatywne patrole.

– Wzorem lat poprzednich, również w tym roku zawarliśmy takie porozumienie. W budżecie miasta przeznaczyliśmy na to 19 320 złotych. Będzie 105 dodatkowych patroli. Będą to sześciogodzinne patrole piesze. Policjanci będą pojawiać się w miejscach, w których wiemy, że jest niebezpiecznie. Mam tu na myśli na przykład Park Traugutta czy Park Nad Ochnią – mówi Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Służby ponadnormatywne prowadzone będą w weekendy w okresie od 14 czerwca do 15 listopada. W ubiegłym roku na mocy porozumienia Urząd Miasta w Kutnie przekazał środki finansowe w wysokości 29.440,00 zł, które pozwoliły na zorganizowanie 160 dodatkowych pieszych służb funkcjonariuszy policji.  W ramach służb ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili 121 interwencji, wylegitymowali 170 osób, ujawnili 141 wykroczeń. Ponadto w ramach służb ponadnormatywnych zatrzymano 2 osoby na gorącym uczynku przestępstw oraz zatrzymano 1 osobę poszukiwaną.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: