reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

W Kutnie będzie marsz dla Jurka Owsiaka? Sztab WOŚP zabiera głos

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Pomimo rekordowego wyniku i sukcesu koncertów plenerowych wszystkich sympatyków Orkiestry przytłoczyła wiadomość o zabójstwie prezydenta Adamowicza podczas „Światełka do nieba” w Gdańsku. W poniedziałek kutnowski sztab zorganizował czuwanie ku czci Pawła Adamowicza. Żałoba w kutnowskiej WOŚP potrwa do dnia pogrzebu włącznie.

- R E K L A M A -

– Ta tragiczna wiadomość poprzedziła przykrą informację o rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji prezesa fundacji. Stoimy murem za Owsiakiem, ale nie chcemy, aby ten mur stanął na jego drodze. Pragniemy podziękować naszemu Dyrygentowi za 27 lat wytężonej pracy dla uratowania milionów Polek i Polaków – przekazują członkowie Sztabu WOŚP w Kutnie.

Sztab zadecydował, że nie podejmie się organizacji marszu ani wiecu dla Owsiaka, jednak zachęca wszystkich mieszkańców Kutna do podjęcia własnej inicjatywy. Starając się o zapewnienie apolityczności wszystkich wydarzeń związanych z Orkiestrą, każdy członek sztabu samodzielnie podejmie decyzję o uczestnictwie w podobnych wydarzeniach.

- R E K L A M A -

– Uważamy, że najlepszym podziękowaniem dla Jurka będzie nasza dalsza działalność. Podjęliśmy decyzję o organizacji 28. Finału WOŚP w Kutnie w 2020 roku – informują instruktorzy Hufca ZHP Kutno.

Niebawem sztab opublikuje pełną kwotę zebraną w tym roku. Wliczą się w nią środki z niedzielnej kwesty, ze sztabowych skarbon stacjonarnych, imprez towarzyszących takich jak I Nocny Bieg dla WOŚP oraz aukcji internetowych.

Nie przegap: