reklama
reklama

W Kutnie jednak nie powstaną pojemniki na nakrętki. Dlaczego miasto jest na „nie”?

W Kutnie nie będzie jednak ogólnodostępnego pojemnika przeznaczonego do zbiórki nakrętek. Kutnowskiemu magistratowi wstępnie spodobał się pomysł radnego Roberta Stępniewskiego, jednak po przeprowadzonych konsultacjach zapadła decyzja na „nie”. Dlaczego?

- R E K L A M A -

Temat dotyczący zamontowania w Kutnie pojemników na nakrętki w listopadzie poruszył radny Robert Stępniewski, który skierował do władz miast interpelację. O sprawie kilkukrotnie pisaliśmy na łamach Panoramy Kutna.

W związku z powyższym informuję, że Miasto Kutno popiera ideę ustawienia pojemnika do zbiórki plastikowych nakrętek w ogólnie dostępnym miejscu – komentował pod koniec listopada Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Od tamtej pory minęło kilka miesięcy i w lutym pomysłodawca zapytał władze miasta o postępy w sprawie. Odpowiedź jest zaskakująca i wiadomo już, że pojemniki jednak nie powstaną. Dlaczego?

Oto odpowiedź Jacka Boczkaji, zastępy prezydenta Kutna:

- R E K L A M A -

Po przeprowadzeniu konsultacji stwierdzono brak możliwości wyboru podmiotu prowadzącego kompleksową obsługę przedmiotowego pojemnika m.in. decydującego o wyborze konkretnego celu zbiórki nakrętek.

Podczas konsultacji stwierdzono, że wiele z instytucji od lat prowadzi już zbiórki nakrętek służące celom charytatywnym. Powyższe organizacje dysponują własnym pojemnikami na nakrętki dostosowanymi do potrzeb przeprowadzanych zbiórek oraz możliwości. Taka forma prowadzenia zbiórek bezpośrednio integruje organizatorów oraz zbierających od samego etapu pomysłu na jaki cel przekazać zebrane nakrętki aż po przekazanie ich potrzebującym.

Ponadto problematyczne jest samo miejsce posadowienia pojemnika w odpowiednio eksponowanym i ogólnodostępnym miejscu, tak aby należycie spełniał swoje funkcje.

Wobec powyższego zakup oraz posadowienie specjalnego pojemnika przeznaczonego do zbiórki nakrętek w ogólnodostępnym miejscu nie jest obecnie przewidywane.”


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: