W Kutnie lokale otwarte mimo zakazów i obostrzeń. Policja komentuje

Kutnowska policja podsumowała świąteczne działania związane z pandemią koronawirusa. Mundurowi kontrolowali osoby objęte kwarantanną i sprawdzali czy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy przestrzegają obostrzeń. Jak się okazuje, nie wszyscy stosowali się do obowiązujących zasad.

Każdego dnia, również w czasie świątecznych dni, funkcjonariusze kutnowskiej policji kontrolowali osoby objęte kwarantanną i sprawdzali, czy przebywają one pod wskazanym wcześniej adresem. Policjanci sprawdzali parki, skwery i reagowali również na łamanie obostrzeń.

- R E K L A M A -

Jak mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, „wyniki wzmożonych służb policjantów na terenie powiatu kutnowskiego pokazały spore zdyscyplinowanie społeczeństwa i większość mieszkańców stosowała się do wydanych zakazów”.

Niestety były jednak osoby, które nie zdawały sobie sprawy z powagi sytuacji. Policjanci wobec 10 osób, które rażąco nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń zastosowali postępowanie mandatowe, a w stosunku do 4 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Wszystkie wymienione przypadki dotyczyły łamania nakazu zakrywania ust i nosa – informuje E. Machnik.

- R E K L A M A -

Ponadto mundurowi przeprowadzali również kontrole obiektów sportowych, usługowych oraz handlowych znajdujących się na terenie powiatu kutnowskiego i sprawdzali, czy właściciele przestrzegają nowych restrykcji związanych z zakazem prowadzenia poszczególnych form przedsiębiorczości.

Niestety w dwóch przypadkach mundurowi ujawnili otwarte pomimo zakazów obiekty dostępne dla mieszkańców. W tych sprawach prowadzone będą czynności wyjaśniające, a także poinformowana zostanie Państwowa Inspekcja Sanitarna – podaje oficer prasowy KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: