reklama
reklama

W Kutnie ma być bezpieczniej. Na ulice wyjdą patrole piesze policji

Dodatkowe patrole policji będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Prezydent Kutna podpisał umowę na piesze patrole ponadnormatywne funkcjonariuszy. W okresie od 1 maja do 17 listopada dodatkowe patrole będą widoczne w weekendy, szczególnie wieczorową porą.

- R E K L A M A -

― Wiemy, że szczególnie w centrum wieczorami robi się głośno i dochodzi do łamania prawa. Podobnie jest w parkach miejskich, dlatego mamy nadzieję, że dzięki większej liczbie funkcjonariuszy patrolujących miasto w weekendy, mieszkańcy będą czuć się bezpieczniej ― podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Funkcjonariusze podczas ponadnormatywnych patroli będą reagować na zakłócanie ciszy nocnej, zwracać uwagę na agresywne zachowania młodzieży. Ponadto będą kontrolować miejsca zagrożone przestępstwami.

- R E K L A M A -

Patrole ponadnormatywne kosztować będą nieco ponad 40 tysięcy złotych. Porozumienie podpisali: prezydent Zbigniew Burzyński i Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. inspektor Wojciech Świercz.

Prawie 200 interwencji w zeszłym roku

― W roku ubiegłym w ramach służb ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili aż 194 interwencje, ujawnili 187 wykroczeń. Ponadto w ramach służb ponadnormatywnych zatrzymano 9 osób na gorącym uczynku przestępstw oraz zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących ― komentuje mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: