W Kutnie mogą powstać nowe bloki. Wiadomo, jaki będzie czynsz

Już w przyszłym roku w Kutnie mogą powstać dwa nowe bloki z mieszkaniami czynszowymi. Budynki mają zostać zlokalizowane przy ulicy Siemiradzkiego. Prezydent Kutna ogłosił właśnie nabór kandydatów na najemców lokali mieszkalnych.

- R E K L A M A -

— Łącznie w obu budynkach mieścić się będzie 36 lokali wykończonych pod klucz o powierzchni od ponad 31 metrów kwadratowych do prawie 73 metrów kwadratowych. Prognozowany czynsz dla mieszkań uwarunkowany jest oczywiście od wielkości mieszkań i waha się od 420 do 850 zł — mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Chętni do wynajmu mieszkań będą partycypować finansowo w budowie bloków. Wkład najemców wynosić będzie 30 procent kosztów budowy lokalu. Ostateczną listę najemców wyłoni specjalna komisja. Osoby ubiegające się o najem mieszkań nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego położonego w Kutnie. Potencjalni przyszli najemcy muszą spełniać również kryterium dochodowe. Nabór kandydatów na najemców lokali prowadzony będzie do 31 stycznia 2023 r.

- R E K L A M A -

Budowa bloków powinna zakończyć się w drugim kwartale 2024 roku.

Więcej informacji w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowe bloki miałyby powstać na ul. Siemiradzkiego.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: