W Kutnie może powstać ulica imienia… Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Czy w naszym mieście powstanie ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Pismo w tej sprawie wystosowało do władz Kutna troje mieszkańców, którzy uważają, że „to pora, by wyrównać rachunki” z Orkiestrą.

Zwracamy się z prośbą o uhonorowanie nazwą ulicy w Kutnie najbardziej rozpoznawalnej organizacji pożytku publicznego w Polsce – Orkiestry Świątecznej Pomocy, zainicjowanej i prowadzonej przez Jurka Owsiaka. Dobro, przy organizacji zbiórki na rzecz Orkiestry rokrocznie dotyka całą Polskę oraz nasze miasto. Bez względu na podziały, większość z nas, kwestuje lub daje hojne datki na rzecz Orkiestry – napisali do władz Kutna Janusz Pawlak, Zbigniew Firadza i Marzanna Obidowska.

Ich zdaniem to czas, żeby „wyrównać rachunki” z WOŚP-em i uhonorować orkiestrę Owsiaka nazwą ulicy w Mieście Róż.

Kutnowski szpital, inne instytucje pomocy mają również wiele przedmiotów ratujących życie zakupionych przez WOŚP. Może już nadeszła pora by trochę „wyrównać rachunki” z Orkiestrą i nadać nazwę jednej z kutnowskich ulic imieniem – Orkiestry Świątecznej Pomocy? – pytają wnioskodawcy.

- R E K L A M A -

Wciąż można wesprzeć WOŚP

127 495 626 złotych to kwota, którą Fundacja WOŚP zadeklarowała 31 stycznia, czyli w dniu Finału. Celem tegorocznej zbiórki jest laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Ostateczny wynik orkiestrowego grania zostanie przedstawiony 29 marca.

Drodzy Rodacy, potrafimy być ze sobą w niezwykle serdecznej i przyjemnej atmosferze, aby budując nasze wzajemne, przyjacielskie relacje tworzyć także niezwykle policzalną i bardzo skuteczną pomoc potrzebującym. Wznieśliśmy się ponad wszystkie podziały – mało – mogliśmy tej styczniowej niedzieli choć na moment wyciszyć wszelkie spory i polskie kłótnie, aby stworzyć najpiękniejszą, grającą już od 29 lat orkiestrę na świecie. To już jest wielkie zwycięstwo i powód do ogromnej dumy dla Polaków i Rodaków, którzy w najbardziej nieprawdopodobnych zakątkach kuli ziemskiej grali z Fundacją. Czapki z głów, Moi Drodzy, wielkie dzięki! A my już jesteśmy w ogromnym wirze pracy, aby przygotować się do kolejnych, wielkich zakupów. Słońce na finale, słońce dzisiejszego dnia. Dobre anioły są z nami! – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

- R E K L A M A -

Oficjalne ogłoszenie wyniku odbędzie się 29 marca, a ostatnie zbiórki internetowe potrwają do końca lutego. Na tydzień przed zamknięciem wszystkich form wpłat, na finałowym koncie znalazła się już kwota deklarowana. Osoby, które chcą wesprzeć cel 29. Finału mogą wpłacać za pomocą zbiórek na Facebooku, Blik-a na numer 575 29 29 29 oraz strony internetowej Fundacji wplacam.wosp.org.pl.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: