Wiadomości KutnoKutnoW Kutnie nastanie jasność? Miasto planuje montaż LED-owych lamp

W Kutnie nastanie jasność? Miasto planuje montaż LED-owych lamp

Temat związany ze słabym oświetleniem w Kutnie, szczególnie przejść dla pieszych, wraca jak bumerang. Wszystko wskazuje jednak na to, że problem niebawem odejdzie w zapomnienie. Miasto planuje wprowadzenie nowoczesnych lamp LED.

- Reklama -

Chcemy całe oświetlenie zmodernizować w formule partnerstwa publiczno–prywatnego. Rozpoczęte są rozmowy z firmą, która będzie nam doradzać, jak to wszystko trzeba zrobić i jeżeli wszystko pójdzie tak, jak planujemy, to w ciągu roku z małym okładem w całym mieście powinniśmy mieć oświetlenie zmodernizowane na oświetlenie LED–owe, przy czym – tak jak powiedziałem – w ramach tego zadania chcemy również pozawieszać lampy tam, gdzie słupy dzisiaj są, bo mamy umowę podpisaną z Energą–Operatorem, i tam, gdzie doświetleń wymagają przejścia dla pieszych – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Reklama -

Miasto jest po wstępnej rozmowie z policją i wspólnie mają zostać wytypowane przejścia dla pieszych, które należy doświetlić.

Dla przypomnienia, w Kutnie dominuje „pomarańczowe” sodowe oświetlenie. LED–owe lampy pojawiły się na kilku niedawno remontowanych drogach m.in. ul. Podrzecznej i Żwirki i Wigury.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: