W Kutnie nie zaginęło dziecko. Policja dementuje fake newsa

Dramatycznie brzmiący apel o pomoc w związku z zaginięciem dziecka z Kutna od kilku dni krąży w sieci. To oczywisty fake news - dementuje kutnowska policja.

„Nie wiemy, co już robić. Szukamy jej już 3 dni non stop i nic. Proszę – jeśli możesz to udostępnij proszę ten post gdzie się da, w innych grupach, u siebie na profilu. Razem uda nam się! Ania czekamy na Ciebie” – tak wygląda dramatycznie brzmiący apel o pomoc, który jak się okazuje, jest fałszywy.

- R E K L A M A -

„To fake news. Nie otrzymaliśmy zgłoszenia o zaginięciu dziecka w Kutnie i nikogo nie szukamy” – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Policjanci jednocześnie przypominają, aby być ostrożnym w sieci. To już kolejny raz, gdy w ostatnim czasie w sieci pojawiły się informacje dotyczące rzekomego porwania dziecka. Jest to informacja nieprawdziwa. Przypomnimy by nie „klikać” w podejrzane linki, nie udostępniać ich na profilach. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych i przejęcia konta, a następnie mogą posłużyć do oszustwa m.in. na BLIK-a.

- R E K L A M A -

Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: