W Kutnie otworzą nowy punkt masowych szczepień. Zapadła decyzja

Trwają intensywne przygotowania do utworzenia Punktu Masowych Szczepień w Kutnie. Miasto wnioskowało do Wojewody Łódzkiego o możliwość przygotowania dwóch takich miejsc.

Wstępnie jest pozwolenie na otwarcie Punktu Masowych Szczepień w Kutnowskim Domu Kultury. Po stronie przychodni będzie obsługa medyczna, zabezpieczenie oraz przechowywanie szczepionek a także rejestracja pacjentów. Miasto będzie z kolei odpowiedzialne za organizację Punktu Masowych Szczepień, a także zaplecze techniczne podczas procesu szczepienia. Punkt przy Kutnowskim Domu Kultury będzie obsługiwany przez centrum medyczne Global Medic.

- R E K L A M A -

Jesteśmy już po odpowiednich rozmowach i spotkaniach roboczych. Kutnowski Dom Kultury został pozytywnie oceniony jako lokalizacja Punktu Masowych Szczepień. Zyskał aprobatę medyków. W budynku KDK jest wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować bezpiecznie proces szczepienia – tłumaczy Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Według planów Rządu, organizacja Punktów Masowych Szczepień ma potrwać do 18 kwietnia, natomiast proces szczepienia w tych miejscach ma rozpocząć się 19 kwietnia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: