W Kutnie po raz dziewiąty zabrzmi Muzyka Świata!

Wielkimi krokami zbliża się dziewiąta edycja Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata prezentującego muzykę z różnych zakątków świata. W tym roku przed kutnowską publicznością zaprezentują się Svahy, Urwani z Wesela, Colours of tango, Magdalena Lechowska i Daryl Strodes.

- R E K L A M A -

IX Festiwal Świat Muzyki Muzyka Świata odbędzie się w Kutnie w dniach 6 – 10 lipca 2023.

Poniżej pełny harmonogram koncertów oraz kilka słów o każdym z artystów:

6 lipca 2023 (czwartek) godz. 19:00 / CTMiT – SVAHY
7 lipca 2023 (piątek) godz. 19:00 / CTMiT – Urwani z Wesela
8 lipca 2023 (sobota) godz. 19:00 / CTMiT – Colours of tango
9 lipca 2023 (niedziela) godz. 19:00 / CTMiT – Magdalena Lechowska – Chile
10 lipca 2023 (poniedziałek) godz. 19:00 / CTMiT – Daryl Strodes

- R E K L A M A -

Bilety dostępne w kasie Kutnowskiego Domu Kultury lub ONLINE!


SVAHY 6 lipca 2023 (czwartek) godz. 19:00 / CTMiT – bilet 15 zł

- R E K L A M A -

Były sobie trzy dziewczyny z miasta, które zapałały miłością do tradycyjnej, wiejskiej muzyki. Odkryły ludowe utwory z malowniczo położonej krainy zwanej Pałukami oraz z Kujaw, gdzie rozkiedyś wiatr niesie opowieści od wioski do wioski. SVAHY grają na wyjątkowych instrumentach i wyśpiewują historie z życia dawnych mieszkańców wsi. Daj się ponieść ich swobodnej energii i przenieś się na chwilę w sielską rzeczywistość!

Zespół w skłądzie:
Patrycja Cywińska-Gacka – bęben obręczowy, śpiew
Ewa Pater – suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew
Małgorzata Żurańska-Wilkowska – lira korbowa, śpiew


Urwani z Wesela 7 lipca 2023 (piątek) godz. 19:00 / CTMiT – bilet 15 zł

Z wesela urwaliśmy się tylko raz, ale to anegdota, którą opowiemy, jak się spotkamy… Muzyka, którą gramy czyni nas jednym z nielicznych zespołów tego typu na terenie całej Polski! O jakiej muzyce mowa…? O muzyce bałkańskiej! Jesteśmy siedmioosobowym zespołem, grającym głównie przeboje muzyki bałkańskiej, w autentycznych aranżacjach. Repertuar czerpiemy z tradycyjnej muzyki orkiestr dętych półwyspu bałkańskiego, rzetelnie przy tym przebierając palcami i nie szczędząc płuc, co czyni nasz repertuar, niezwykle energicznym. Pragniemy nadmienić, iż każdy członek zespołu to absolwent akademii muzycznej, a mało skromnie… Jesteśmy profesjonalistami!

Skład zespołu:
Jakub Nojek – saksofon/klarnet
Mateusz Woch – trąbka
Filip Reczulski – trąbka
Bartek Stępień – tapan
Tomasz Jagoda – sakshorn tenorowy
Michał Niewiadomski – sakshorn tenorowy
Marcin Melerowicz – tuba


Colours of tango 8 lipca 2023 (sobota) godz. 19:00 / CTMiT – bilet 15 zł

Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Miłość do tanga połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of tango.
Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.
Zespół koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, został także uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tango.

Muzykom towarzyszyć będzie Vitalina Shevchenko & Michał Kaczmarek.
Unikalne, międzynarodowe połączenie klasy, pasji i emocji. Vitalina to tancerka z Kijowa z wieloletnim doświadczeniem, Michał jest nauczycielem, tancerzem i choreografem z dorobkiem na scenach całego świata. Zatańczą dla Państwa improwizowane tango argentyńskie i przeniosą do gorącego Buenos Aires na trzy minuty – bo tyle zwykle trwa jedno tango – lub… na dużo dłużej.


Magdalena Lechowska – Chile 9 lipca 2023 (niedziela) godz. 19:00 / CTMiT – bilet 15 zł

Polka o latynoskiej duszy! Magdalena Lechowska urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. To jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę, bolera, cumbię i muzykę chilijską! Nie tylko śpiewa, ale także tłumaczy polskie piosenki na język hiszpański. Magdalena jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011 oraz laureatką Złotego Liścia w ramach XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.

W swojej twórczości Magdalena zawsze próbuje łączyć dwa odległe światy – latynoamerykański i polski. Jej pierwsza płyta Raíces, jest powrotem do Korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukazuje w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego.

Obecnie w Polsce Magdalena jest jedyną wokalistką wykonującą repertuar chilijski. W kwietniu 2017 r. miała zaszczyt występować podczas otwarcia honorowego konsulatu Chile w Katowicach, m. in. przed ambasadorem Republiki Chile w Polsce, Panem Alfredo García Castelblanco.


Daryl Strodes 10 lipca 2023 (poniedziałek) godz. 19:00 / CTMiT – bilet 15 zł

Daryl Strodes jest wokalistą i gitarzystą grającym Blues/R&B/Funk/Jazz mieszkającym w Los Angeles. Przez ostatnie dwie dekady występował na całym świecie i zgromadził szeroką i zróżnicowaną rzeszę fanów. Koncertował w USA, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Daryl był nominowany do dwóch nagród Independent Music Awards, a także do licznych list przebojów w różnych gatunkach. Podczas nadchodzących tras koncertowych zaprezentuje utwory z nadchodzącej EP-ki, kilka starszych utworów funkowo-soulowych Daryla w nowej odsłonie oraz kilka klasyków bluesa, rocka i r&b. Daryl mieszkając w Los Angeles, kiedy nie jest w trasie, regularnie występuje w słynnej na całym świecie Lighthouse Cafe.

Podczas trasy koncertowej w Polsce będą mu towarzyszyć polscy muzycy:
Bogdan Topolski – gitara
Łukasz Gorczyca – bas
Tomek Dominik – perkusja

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: