reklama

W Kutnie pobiegną Tropem Wilczym. Trwają zapisy

Już 4 marca po raz pierwszy w Kutnie odbędzie się się Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście na dystansie około 6 kilometrów może wystartować nawet 100 biegaczy.

- R E K L A M A -

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym KUTNO to realizacja ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja z Warszawy.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego.

W Kutnie w ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek).

- R E K L A M A -

PROGRAM:

9:00 – otwarcie Biura Zawodów (wydawanie pakietów startowych do godz. 11:20)
11:00 – otwarcie szatni i depozytu
11:20 – Bieg Honorowy na dystansie 1963 metrów – nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka” (w biegu może wziąć udział każda osoba, bez konieczności zapisów). W czasie biegu złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniające miejsce kaźni oficera Armii Krajowej
12:00 – bieg główny na dystansie 6 km
13:30 – zamknięcie trasy biegu głównego
13:45 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenie zawodów
14:15 – zamknięcie szatni i depozytu
13:00- 15:00 – ognisko, wojskowa grochówka

- R E K L A M A -

REGULAMIN i FORMULARZ DO ZAPISÓW

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: