W Kutnie powstaną nowe bloki. Trwa nabór najemców [WIZUALIZACJE]

Już w przyszłym roku w Kutnie mogą powstać dwa nowe bloki z mieszkaniami czynszowymi. Budynki mają zostać zlokalizowane przy ulicy Siemiradzkiego. Trwa ogłoszony przez Prezydenta Kutna nabór kandydatów na najemców lokali mieszkalnych.

– Łącznie w obu budynkach mieścić się będzie 36 lokali wykończonych pod klucz o powierzchni od ponad 31 metrów kwadratowych do prawie 73 metrów kwadratowych – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Prognozowany czynsz dla mieszkań uwarunkowany jest oczywiście od wielkości mieszkań i waha się od 420 do 950 zł. Projekt zakłada budowę lokali gotowych do zasiedlenia w stanie wykończonym „pod klucz”. W mieszkaniach będzie między innymi centralne ogrzewanie, gaz z sieci miejskiej do kotłowni gazowej, internet światłowodowy. Na wyposażeniu mają być także m.in. kuchnią wolno stojącą z płytą indukcyjną i piekarnikiem elektrycznym, zlewozmywak czy umywalka.

Chętni do wynajmu mieszkań będą partycypować finansowo w budowie bloków. Wkład najemców wynosić będzie 30 procent kosztów budowy lokalu. Ostateczną listę najemców wyłoni specjalna komisja.

Co ważne, osoby ubiegające się o najem mieszkań nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego położonego w Kutnie. Potencjalni przyszli najemcy muszą spełniać również kryterium dochodowe. Nabór kandydatów na najemców lokali prowadzony będzie do 31 stycznia 2023 r.

Prace budowlane mają rozpocząć się w II kwartale tego roku. Sama budowa bloków powinna zakończyć się w drugim kwartale 2024 roku i wówczas lokale mają zostać oddane najemcom.

Szczegółowe informacje, w tym rzuty poszczególnych lokali, dostępne są na stronie www.tbskutno.pl.

Zobacz wizualizacje inwestycji na Siemiradzkiego:materiał powstał przy współpracy z TBS Kutno

Nie przegap: