W Kutnie powstaną pojemniki na nakrętki?

Czy krajobraz Kutna wzbogacą ogólnodostępne pojemniki na plastikowe nakrętki? Z takim pomysłem do władz miasta wystąpił radny Robert Stępniewski.

- R E K L A M A -

– Ostatnio otrzymuję od Mieszkańców naszego miasta dużo zapytań w sprawie plastikowych nakrętek: gdzie je oddać, gdzie znajdują się skupy, czy ktoś je zbiera. W związku z tym składam w imieniu swoim i mieszkańców interpelację o utworzeniu ogólnodostępnego pojemnika na plastikowe nakrętki – mówi Robert Stępniewski, radny Rady Miasta Kutno.

R. Stępniewski wyjaśnia, dlaczego wybór padł akurat na nakrętki, a nie np. plastikowe butelki.

- R E K L A M A -
reklama

– Dlaczego akurat nakrętki? Bo szkło jest niebezpieczne, butelki plastikowe zbyt tanie, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki aluminiowe nie kojarzą się charytatywną inicjatywą społeczną (głównie przez to, czym są wypełnianie), a nakrętki są ciężki i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. W przypadku szkół i przedszkoli zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie akcje prowadzone są w ramach edukacji szkolnej i uświadamiają młodym ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska – tłumaczy radny.

Miejski rajca ma pomysł, gdzie pojemniki mogłyby zostać zlokalizowane i jaki mogłyby przyjąć wygląd.

- R E K L A M A -

– Nie tylko o pieniądze w całej akcji chodzi. Ważne jest to, że pomagamy ludziom. Oczywiście pomysł wymagałby przeanalizowania pod kątem możliwości zagospodarowania korków z publicznej zbiórki w celu pomocy potrzebującym. Co do usytuowania pojemnika w przestrzeni publicznej, uważam, że jest dużo takich miejsc np. szkoły, przedszkola, parki, centrum miasta itp. Pojemniki, które załączam na zdjęciach, uważam że wyglądają bardzo estetycznie i mogłyby wkomponować się w krajobraz naszego miasta. Umieszczając różę na tym pojemniku, będziemy promować również markę naszego miasta. Jak widać na załączonym, zdjęciu, jest również miejsce, w którym umieszczamy informację, na kogo dane stowarzyszenie prowadzi w tej chwili akcje zbiórki nakrętek – argumentuje radny Robert Stępniewski.

reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: