PanoramaKutna.plKutnoW Kutnie powstanie kolejny wybieg dla psów? Pismo trafiło do prezydenta

W Kutnie powstanie kolejny wybieg dla psów? Pismo trafiło do prezydenta

Czy w Kutnie powstanie kolejny wybieg dla psów? Jeden z kutnowskich radnych z taką inicjatywą zgłosił się do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

-

Radny Łukasz Walczak napisał interpelację do prezydenta w związku z licznymi prośbami właścicieli psów mieszkających przy ulicach Maczka, Sikorskiego, Rejtana, Andersa, Grota Roweckiego oraz Skłodowskiej.

— Proszę o wyrażenie zgody na utworzenie w przyszłym roku wybiegu dla psów na wolnej działce na skrzyżowaniu ul. Maczka i Granicznej. Dzięki takiej inwestycji, która nie jest kosztowna, okoliczni mieszkańcy będący posiadaczami psów, będą mogli spędzać z nimi czas na świeżym powietrzu, integrując się z innymi właścicielami psów — uważa radny Łukasz Walczak z Porozumienia dla Kutna.

Wybieg dla psów na Al. ZHP (fot. Biuro Zieleni Miejskiej w Kutnie)
-

Co warte podkreślenia, z inicjatywy Walczaka wybieg dla czworonogów powstał w 2021 roku na Al. ZHP. Miejsce cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kutnian i stąd pomysł, aby powstał kolejny taki plac.

-

Z kolei o stworzenie wybiegu dla psów na „Wenecji” niedawno wnioskował Robert Feliniak, jednak projekt tymczasowo został zawieszony. Kością niezgody miały być tereny rekreacyjne, w tym plac zabaw, zlokalizowane tuż obok planowanego placu dla czworonogów. W lipcu tego roku o wybieg dla psów na ul. Granicznej interpelował z kolei radny Robert Stępniewski.

-

Nie przegap: