reklama
reklama

W Kutnie powstanie nowy stadion? Do prezydenta wpłynęła petycja

Czy w Kutnie powstanie nowy stadion? Petycję w tej sprawie skierowało do prezydenta środowisko baseballa z naszego miasta. Bo choć w Mieście Róż mamy duży komplet Małej Ligi, to kutnowscy sportowcy nie mają trenować. Jak to możliwe?

Zawodnicy i zawodniczki Stali Kutno na co dzień korzystają z boisk dzięki uprzejmości Małej Ligi przy Kościuszki (Al. Małej Ligi 1). Jak się jednak okazuje, każdego roku kutnowscy sportowcy muszą mierzyć się z ograniczeniami użytkowania tychże boisk. Powodem są konflikty terminów pomiędzy Little League a MKS Stal BiS Kutno.

W związku z tym do prezydenta Kutna wpłynęła petycja dotycząca budowy Miejskiego Stadionu do gry w baseball oraz softball wraz z niezbędną infrastrukturą.

- R E K L A M A -

– Niestety przez większą część sezonu nic nie dzieje się na boiskach Małej Ligi. Nie możemy w pełni korzystać z infrastruktury oraz w pełni wykorzystywać sezonu do trenowania dzieci, młodzieży oraz seniorów. Nie możemy organizować sparingów, spontanicznych spotkań sportowych z innymi drużynami ponieważ nie będzie ich w grafikach ustalonych z Little League i tym samym nie będziemy mieli wstępu na boiska. Także rodzice trenujących dzieci zgłaszają się do nas mówiąc, że nie mają gdzie pograć w Baseball, Softball z własnymi dziećmi ponieważ są wypraszani z boisk. Trudno wytłumaczyć młodym zawodnikom, że mimo tak genialnej infrastruktury nie możemy w pełni korzystać z boisk mimo iż są nieużytkowane – czytamy w petycji skierowanej do prezydenta.

Wielokrotni Mistrzowie Polski ubolewają nad tym, że przez warunki infrastrukturalne mają mocno utrudnienie zadanie dotyczące upowszechniania ich dyscypliny sportu. Jako przykład podają Wrocław, Rybnik czy Katowice, gdzie powstały lub powstają nowe kompleksy sportowe.

- R E K L A M A -

– Jak więc mamy promować ten sport wśród lokalnej społeczności gdy nie mamy własnego miejsca aby ten sport uprawiać bezpiecznie i w miejscu do tego przeznaczonym. Posiadanie własnego boiska pozwoli nam w sposób nieograniczony popularyzować Baseball oraz Softball wśród lokalnej społeczności. Pozwoli nam to także na swobodne organizowanie zawodów sportowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych, a co za tym też idzie także promocję naszego miasta oraz regionu – żalą się przedstawiciele baseballu i softballu w Kutnie.

Jako potencjalną lokalizację boiska, w petycji wskazano nieużytki znajdujące się na terenie Little League w pobliżu Aquaparku. Jak do petycji ustosunkuje się prezydent Zbigniew Burzyński? Do sprawy jeszcze powrócimy.

- R E K L A M A -

Cała treść petycji do przeczytaj w tym miejscu >

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: