Wiadomości KutnoKutnoW Kutnie powstanie plaża, rozarium i wiele innych. "Zielona Oś" stała się faktem!

W Kutnie powstanie plaża, rozarium i wiele innych. „Zielona Oś” stała się faktem! [WIZUALIZACJE/WIDEO]

Dziś w Urzędzie Miasta w Kutnie odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji tzw. „Zielonej Osi „. W ramach tej wielkiej inwestycji tereny nad Ochnią zmienią się nie do poznania. Powstaną tam między innymi plaża, rozarium i skatepark, a także wiele innych!

- Reklama -

Dziś z dziennikarzami na konferencji prasowej spotkali się prezydent Zbigniew Burzyński, wiceprezydent Jacek Boczkaja, kierownik biura prasowego Joanna Brylska oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji. Zadanie realizować będzie konsorcjum firm: PBP „TRAKT” Bobrzak, Tecław (Lider), PPW „HYDROBUD” P. Złotowski (Partner), PRD (Partner).

Jak podkreślają władze miasta, to największa inwestycja turystyczno-rekreacyjna Ziemi Kutnowskiej od co najmniej 10 lat, kiedy to wybudowany został Aquapark.

- Reklama -

– Oddawanie mieszkańcom tego typu miejsc to trend, który można zauważyć w wielu miastach w Polsce. Mieliśmy spotkania z mieszkańcami w tej sprawie, którzy chcieli, żeby ten teren wykorzystać to celów turystycznych czy sportowych – wyjaśniał na konferencji prasowej Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

– Chciałem przede wszystkim pogratulować panu prezydentowi, który pozyskał olbrzymie środki finansowe na tę inwestycję. Uważam, że jest to jeden z piękniejszych projektów realizowanych w historii Kutna. Cieszymy się bardzo na współpracę i mamy nadzieję, że za 18 miesięcy spotkamy się, żeby otwierać nowe tereny dla mieszkańców – podkreślał Paweł Tecław.

- Reklama -

Oficjalne otwarcie ofert nastąpiło we wtorek 10 maja. Jedyną propozycję złożyło konsorcjum firm z regionu: Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne „TRAKT”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HYDROBUD oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. Zaproponowany koszt realizacji to ponad 30 730 000 złotych.

Przed ogłoszeniem przetargu wartość inwestycji oszacowana została na 26 500 000 złotych. Przypomnijmy w październiku 2021 roku kutnowska inwestycja uzyskała promesę dofinansowania w wysokości ponad 24 milionów złotych. Projekt o nazwie: „Budowa Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna” obejmuje wiele mniejszych zadań mających poprawiać bazę turystyczno-rekreacyjną.

Przede wszystkim Zielona Oś Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian w Parku Nad Ochnią. Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa.

Więcej w materiale wideo z konferencji prasowej:

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: