W Kutnie powstanie podziemne przejście pod torami? Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców

- reklama -

Czy pomiędzy Majdanami a ul. Krośniewicką w Kutnie powstanie podziemne przejście pod torami? Takie rozwiązanie miałoby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, bowiem po remoncie linii kolejowej pociągi w naszej okolicy będą jeździły zdecydowanie częściej i szybciej.

– Zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o rozważenie podjęcia interwencji do PKP PLK S.A. w sprawie modyfikacji istniejącego przejścia przez tory kolejowe pomiędzy ul. Krośniewicką a Majdanami. Jak wynika z posiadanych przez nas informacji, remont torów kolejowych na terenie Kutna spowoduje zwiększenie częstotliwości i prędkości przejeżdżających pociągów – napisali do prezydenta Kutna wiceprzewodnicząca rady miasta Ewa Rzymkowska i radny Michał Łucki.

- reklama -

Jak piszą w interpelacji, „dalece prawdopodobne jest, iż przechodzenie przez ww. przejście będzie nader utrudnione, a w sytuacjach dużego natężenia ruchu wręcz niemożliwe”.

– Istnieje ponadto ryzyko, iż w przypadku braku możliwości podniesienia rogatek, mogą pojawić się przypadki samodzielnego przechodzenia przez torowisko, co wiąże się z zagrożeniem dla życia ludzkiego – uważają radni.

- reklama -

– Miasto Kutno na początku września br. Skierowało stosowną korespondencję do PKP PLK S.A. Działając w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zdając sobie sprawę z problemów, które mogą wystąpić po zakończeniu modernizacji linii kolejowej E20 Warszawa – Poznań, zwróciliśmy się do PKP PLK S.A. z wnioskiem o przedstawienie zasad funkcjonowania ww. przejścia po zakończeniu prac oraz rozważanie możliwości wybudowania podziemnego przejścia we wskazanej lokalizacji. Ponadto informuję, że po zajęciu przez PKP PLK S.A. stanowiska w tej sprawie zostanie Państwu ono niezwłocznie przedstawione – informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Interwencję w sprawie modyfikacji istniejącego przejścia przez tory kolejowe na Majdanach/Krośniewickiej i budowę specjalnego podziemnego przejścia w PKP PLK S.A. podjął także senator RP Przemysław Błaszczyk.

O tym, jaką decyzję podejmą władze kolei, będziemy informować wkrótce.

- reklama -


5 KOMENTARZE

  1. Tam jest potrzebny wiadukt!!!! Ta część Kutna jest skazana na podróż na wiadukt Łęczycka. Lewa część Kutna jest pozbawiona rozwoju poprzez brak przejazdu nad torami!

  2. Ja już mogę napisać co odpowie PKP PLK. Po zakończeniu remontu torowiska przejście zostanie zlikwidowane gdyż było zakwalifikowane jako przejście techniczne dla pracowników PKP a tymczasowe dla pozostałych użytkowników. Żadnych innych przejść czy to nadziemnych czy podziemnych nie planuje się wykonać gdyż nie są one uwzględnionie w budżecie remontowo – inwestycyjnym PKP PLK.

  3. A co ma prezydent do PKP Przecież każdy wie że PKP to jest oddzielne państwo pani Rzymkowska powinna wystąpić z apelem do przedstawicieli PKP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane: