Wiadomości KutnoKutnoW Kutnie powstanie skwer Agnieszki Mikołajczyk

W Kutnie powstanie skwer Agnieszki Mikołajczyk

Skwer przy budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie będzie nosić imię Agnieszki Mikołajczyk. Radni jednogłośnie przychylili się do proponowanej nazwy skweru i zagłosowali za takim rozwiązaniem.

- Reklama -

Agnieszka Mikołajczyk (pseudonim artystyczny – Aga Mikolaj) — jedna z największych śpiewaczek operowych o światowej sławie. Urodziła się 7 marca 1971 roku w Kutnie. Zmarła 11 listopada 2021 roku. Była absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Kutnie I stopnia i rozpoczęła naukę w PSM II st. w klasie śpiewu Pana Józefa Śledzickiego. Po maturze rozpoczęła dalszą edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w latach 1990 do 1996 studiowała w klasie śpiewu prof. Antoniny Kaweckiej. Na początku swojej kariery Agnieszka Mikołajczyk zdobyła kilka nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych.

- Reklama -

Występowała na scenach całego świata – w Pradze, Berlinie, Monachium, Paryżu, Wiedniu czy też Mannheim. Wraz z Operą Wiedeńską występowała w Japonii, uczestniczyła też w koncertach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – w Chicago, Cleveland, Filadelfii, Providence, Montrealu czy Pittsburgh’u. Uhonorowana była również Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno. Pani Agnieszka Mikołajczyk swoim talentem oraz działalnością artystyczną na scenach największych sal operowych całego świata, przyczyniła się do promowania rodzinnego miasta Kutna w kraju i za granicą.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: