W Kutnie przerobili seicento na… pług. Zima mu niestraszna! (ZDJĘCIA)

W sobotę Kutno po raz kolejny w ostatnim czasie pokrył biały puch. Przy okazji opadów śniegu w naszym mieście pojawił się nietypowy pług — charakterystyczne… żółte seicento.

Po opadach śniegu przyzwyczajeni jesteśmy, że na – nawet jeśli zima zaskoczy drogowców – to na drogach pojawiają się duże pługi i piaskarki. Ale jak się okazuje, odśnieżać można nie tylko takim sprzętem…

Na Żwirki i Wigury od pewnego czasu zaparkowany był charakterystyczny żółty fiat seicento, który został przerobiony na… pług! Dziś auto ruszyło w „zimową trasę”.

— Po wykonaniu nietypowego zlecenia dla galerii, otrzymaliśmy zlecenie na zimowe utrzymanie terenu przy Żwirki i Wigury. Aby nie inwestować w małe traktorki, zrodził się pomysł, aby przerobić jeden z pojazdów, który posiadamy — mówi Artur Woźniak z BFC Custom.

Aby zimowe seicento radziło sobie w trudnych, zimowych warunkach, zaprojektowana została specjalna rama do podwozia, a także zamontowano pług. Pojazd wyposażony został także w specjalne opony, aby bez problemu pokonywać trasę w zimowych warunkach.

Nie przegap: