reklama

W Kutnie ruszył punkt pobrań wymazów na koronawirusa

Punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa ruszył przy Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. To 10 punkt w naszym województwie. Będzie pracował codziennie od godz. 8 do 10. Punkt w Kutnie szpital zorganizował od strony SOR.

W 11. dniu kwarantanny osoba pozostająca w kwarantannie otrzyma SMS. Badanie może wykonać w 12. dniu kwarantanny pod warunkiem, że ma własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.  W Łódzkiem na dzień  19 maja 2020 r. objętych kwarantanną było 2575 osób.

- R E K L A M A -

Test jest bezpłatny, ale można go wykonać wyłącznie 12 dnia kwarantanny. Jeśli osoba głosi się w innym dniu, nie wykona testu. Nawet płatnie. Na miejscu nie można wysiadać z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. 

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ ryczałt za co najmniej dwugodzinną dobową działalność punktu pobrań wynosi 300 zł za dobę, oraz 21 zł za każde pobranie od pacjenta przebywającego na obowiązkowej kwarantannie.

- R E K L A M A -

Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. Po drodze do mobilnego punktu pobrań nie można wysiadać nigdzie z samochodu ani załatwiać żadnych spraw.

Jeśli osoba z Tobą odbywająca kwarantannę również ma zrobić test tego samego dnia, możecie pojechać jednym samochodem. 

- R E K L A M A -

Treść sms-a:

W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy pkt. pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia

Uwaga, na badanie trzeba zabrać z dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

Po wykonaniu badania pacjent zobaczy wynik na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będzie o nim również poinformowany przez laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, należy się skontaktować ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W Łódzkiem aktualnie do pobierania wymazów gotowych jest 10 punktów pobrań wymazów.  Punkty pracują codziennie co najmniej przez 2 godziny. Łódzki NFZ zaplanował ich rozmieszczenie tak, by były w powiatach, w których jest najwięcej osób objętych kwarantanną.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: