reklama

W Kutnie wreszcie będzie można wyrobić paszport. Temat przewijał się od lat

Miasto Kutno uruchomi punkt paszportowy w urzędzie miasta. Taką gotowość zgłosił Prezydent Burzyński Wojewodzie Łódzkiemu, który w odpowiedzi na liczne zapytania samorządów, w tym kutnowskiego, przedstawił taką propozycję.

- R E K L A M A -

Miasto udostępni lokal do obsługi punktu paszportowego w urzędzie miasta. Natomiast Łódzki Urząd Wojewódzki wyposaży go w odpowiedni sprzęt i pracownika odpowiedzialnego za obsługę paszportową.

To jest temat, który przewija się od wielu lat. Parokrotnie występowaliśmy do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o wydanie zgody na utworzenie biura paszportowego, deklarowaliśmy zaangażowanie środków, ale zawsze było to oceniane negatywnie. Być może ze względu na duży ruch w zakresie obsługi paszportowej sytuacja uległa zmianie. Pojawiła się możliwość utworzenia punktu paszportowego w naszym mieście, o której rozmawiałem z panem wojewodą podczas ostatniego  pobytu w Kutnie – informuje prezydent Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Przekazaliśmy panu wojewodzie deklarację ścisłej współpracy w zakresie utworzenia takiego punktu. Jednocześnie, przewidując już duże zainteresowanie, wystąpiłem z prośbą o przyznanie dwóch stanowisk pracy wraz z wyposażeniem. Zobaczymy jak będzie to funkcjonowało, początki mogą być trudne, ale najważniejsze, że mieszkańcy będą mogli odebrać swoje paszporty na miejscu – podkreśla prezydent Burzyński.

(Źródło: UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: