W Kutnie wybudują nowe bloki. Ogłoszono przetarg, są wizualizacje (FOTO)

Coraz bliżej powstania nowych bloków przy ul. Siemiradzkiego w Kutnie. Dwa budynki z mieszkaniami czynszowymi mają zostać zbudowane przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Urząd Miasta w Kutnie ogłosił właśnie przetargi, które mają wyłonić wykonawców inwestycji.

- R E K L A M A -

Przedsiębiorcy mają czas na zgłaszanie swoich ofert do poniedziałku 7 sierpnia. Więcej informacji o przetargu: kliknij tutaj

Łącznie w obu budynkach przy ulicy Siemiradzkiego 7 i 7A mieścić się będzie 36 lokali wykończonych pod klucz o powierzchni od ponad 31 metrów kwadratowych do prawie 73 metrów kwadratowych. Prognozowany czynsz dla mieszkań uwarunkowany jest oczywiście od wielkości mieszkań i waha się od 420 do 990 zł.

- R E K L A M A -

Najemców mieszkań wyłoniła specjalna komisja, która kierowała się odpowiednimi kryteriami m.in. dochodowymi. O przydziale mieszkań zadecydowało losowanie, po którym chętni do wynajmu mogli dokonać ewentualnych zamian z innymi ubiegającymi się o najem. Najemcy mieszkań będą partycypować finansowo w budowie bloków. Ich wkład wynosić będzie około 30 procent kosztów budowy lokalu.

Budowa bloków potrwa 12 miesięcy od czasu podpisania umowy. Według wstępnych założeń, może zakończyć się w trzecim kwartale 2024 roku.

- R E K L A M A -

Zobacz wizualizacje inwestycji na Siemiradzkiego:

(UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: