Wiadomości KutnoKutnoW Kutnie wymienią lampy na LED-y. Magistrat podpisał umowę z firmą

W Kutnie wymienią lampy na LED-y. Magistrat podpisał umowę z firmą

Kutnowski magistrat podpisał umowę z firmą, która ma pomóc w wyborze najlepszego wariantu dotyczącego wymiany oświetlenia miejskiego na LED-owe.

- Reklama -

Władze miasta od dłuższego czasu zapowiadały, że sodowe lampy zostaną zastąpione oświetleniem LED-owym. Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W sprawie zmiany oświetlenia ostatnio interpelację wystosował radny Bartosz Czechowski.

reklama

- Reklama -

Jesteśmy na etapie określania nakładów inwestycyjnych dla wybranego wariantu modernizacji oświetlenia ulicznego, efektu ekologicznego, efektowności energetycznej wybranego wariantu inwestycji oraz oceny wartości czynnika ryzyka dla osiągnięcia modelowej efektywności energetycznej dla przedmiotowej inwestycji, dlatego w tym celu podpisaliśmy 15 stycznia 2020 umowę z firmą Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Warszawie – odpowiedział na pismo Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszyć może wymiana oświetlenia. Jak tłumaczy prezydent, termin realizacji wskazanego zadania może nastąpić dopiero po dokonaniu wyboru i podpisaniu umowy ze strategicznym partnerem przedsięwzięcia w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a do tego czasu będą wykonywane jedynie prace konserwacyjne w ramach obowiązującej umowy z Energa Oświetlenie Sp. o.o. z siedzibą w Sopocie.

reklama

reklama

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: