W lipcu kolejna edycja Odysei Napoleońskiej w Leszczynku. Będzie się działo!

Za nieco ponad miesiąc w Leszczynku odbędzie się kolejne duże wydarzenie. Mowa o trzeciej edycji Odysei Napoleońskiej. Co przewidzieli organizatorzy?

- R E K L A M A -

III Odyseja Napoleońska to wydarzenie nawiązujące do czasów epoki napoleońskiej odbędzie się w dnia od 12 do 13 lipca 2024 r. w pięknej i przyrodniczej przestrzeni XIX-w zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku.

„Mając na uwadze walory historyczne zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku, a także dostrzegając potrzebę popularyzacji wiedzy o dziejach tego miejsca zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu pn. „Odyseja napoleońska w Leszczynku” – zachęca Liliana UrbańczykWójcik, dyrektor CKGK w Leszczynku.

- R E K L A M A -

W ramach projektu przybliżony zostanie klimat epoki napoleońskiej. Jak mówi L. Urbańczyk-Wójcik, „rozpoczniemy je w piątek 12 lipca ogólnopolskim projektem Chopin en Vacanses, w którym usłyszymy najpiękniejsze melodie Fryderyka Chopina prezentowane przez najzdolniejszych pianistów”.

W sobotę 13 lipca przeniesiemy się w czasie i będziemy mogli spotkać się z Napoleonem i jego żołnierzami, zapoznać się z modą napoleońską z XIX w. Widowiska dodadzą potyczki oraz bitwy, w których wezmą udział kawalerzyści prezentując swoje wyszkolenie. Dla najmłodszych gości dostępna będzie strefa dziecięca, której towarzyszyć będą gry i zabawy z XIX wieku.

- R E K L A M A -

Podkreślić należy, iż rewitalizacja zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku, na terenie którego odbędzie się wydarzenie spowodowała, iż jest to miejsce inspirujące, pozwalające realizować pasje, spędzać aktywnie czas oraz budować relacje. W połączeniu z wielokierunkową działalnością naszych instytucji sprawia to, że Leszczynek jest kulturalną perłą w regionie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: