Wiadomości KutnoRegionW naszym regionie ma powstać nowoczesny basen. Są WIZUALIZACJE

W naszym regionie ma powstać nowoczesny basen. Są WIZUALIZACJE

Trzy i pół miliona złotych – tyle udało się pozyskać wójtowi gminy Łęczyca na budowę długo wyczekiwanego basenu. Ma on powstać w Topoli Królewskiej. Na tę inwestycję na Ziemi Łęczyckiej czekano od wielu lat.

Temat związany z powstaniem basenu w Łęczycy lub bliskiej okolicy jest żywy od wielu lat, jednak do tej pory nie udało się zrealizować tej głośnej i potrzebnej na Ziemi Łęczyckiej inwestycji. Teraz jego realizacja jest coraz bliższa.

- Reklama -

– Basen w Topoli Królewskiej z fazy snów i marzeń powoli staje się rzeczywistością, właśnie otrzymałem informację że udało mi się pozyskać na ten cel 3,5 mln zł. To dopiero początek i przede mną jeszcze dużo pracy, ale następne kilkudziesięcioletnie marzenie mieszkańców może być spełnione – komentuje Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca.

- Reklama -

O sprawie PanoramaLeczycy.pl pisała między innymi we wrześniu. Wówczas pojawiły się pierwsze wizualizacje basenu. Zamieścił je w mediach społecznościowych wójt gminy Łęczyca.

– W sierpniu byłem z wizytą w województwie dolnośląskim oglądać basen przy szkole podstawowej. Przedstawiłem swój pomysł radnym i spotkał się co prawda z niejednogłośną akceptacją. Basen planuję wybudować przy szkole podstawowej w Topoli Królewskiej. Wymiary części do nauki pływania 8,5 na 16,66 m, głębokość 0,9 do 1,3 m. Wyposażenie dodatkowe jacuzzi i brodzik dla maluchów i sauna. Moim marzeniem jest żeby każde dziecko kończące szkołę podstawową w gminie Łęczyca potrafiło pływać – relacjonował kilka tygodni temu wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński.

- Reklama -

Źródło wizualizacji: Gmina Łęczyca

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: