reklama
reklama
reklama
reklama

W niedzielę dożynki w Głogowcu. Sprawdź, co przygotowała gmina Kutno

Już w najbliższą niedzielę 11 września odbędą się ostatnie w tym roku dożynki w powiecie kutnowskim. W Głogowcu odbędzie się Święto Plonów gminy Kutno. Sprawdźcie program imprezy.

- R E K L A M A -

Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wraz z Proboszczem Parafii w Głogowcu Księdzem Piotrem Kalisiakiem zaprasza na Dziękczynną mszę św. dożynkową, która odbędzie się 11 września 2022 roku o godzinie 12:00 w Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej w 47 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Głogowieckiej. Mszy przewodniczyć będzie Ksiądz Jerzy Modelewski.

Korowód dożynkowy poprowadzi Zespół Ludowy Leszczynianki.

- R E K L A M A -

Po nabożeństwie zapraszamy uczestników na:

– koncert Orkiestry Gminy Kutno

- R E K L A M A -

– występ Dziecięco Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Leszczynki

– występ dzieci ze szkoły Podstawowej w Gołębiewku

– wręczenie nagród w konkursie Kapliczki gminy Kutno

– koncert Śpiewającej Rodzina Kaczmarków

– poczęstunek

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby, Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego oraz Marszałka województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Dożynki są organizowane we współpracy z Centrum Kultury Gminy Kutno i Szkołą Podstawową im. Władysława Reymonta w Gołębiewku.

– Święto plonów to tradycja, która na stałe wpisała się w dzieje polskiej wsi stanowiąc zwieńczenie pracy, a jednocześnie symbol umiłowania jej owoców. Uroczystość Dożynek w Gminie Kutno jest traktowana jako szczególne wydarzenie poprzedzone Mszą Świętą. To okazja do integracji i budowania więzi społecznych, a także możliwość pokazania potencjału naszej gminy w programie artystycznym, kulinarnym i społecznym – komentuje Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

(Źródło: Gmina Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: