reklama
reklama

W niedzielę II tura wyborów w gminach Kutno, Łanięta, Krośniewice i Żychlin

W niedzielę w czterech gminach w powiecie kutnowskim odbędzie się druga tura wyborów. Dziś o północy rozpoczyna się cisza wyborcza.

- R E K L A M A -

W niedzielę 21 kwietnia 2024 roku odbędzie się druga tura wyborów w gminie Kutno, gminie Łanięta, gminie Krośniewice i gminie Żychlin.

W gminie Kutno o fotel wójta rywalizują Robert Baryła (34,60% w pierwszej turze) i Michał Łuczak (27,60%), w gminie Łanięta o głosy mieszkańców ubiegają się Tomasz Szczęsny (49,65%) i Jakub Anglard (26,79%), w gminie Krośniewice Katarzyna Erdman (46,75%) i Bartosz Janiszewski (37,66%), zaś w Żychlinie Grzegorz Ambroziak (43,93%) i Marek Kaczmarek (26,70%).

- R E K L A M A -

Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach 7.00 – 21.00.

Co ciekawe, II tura wyborów odbędzie się w 748 miastach i gminach.

- R E K L A M A -

Cisza wyborcza – czego nie można robić?

O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godziny 21 w niedzielę.

W tym czasie nie można prowadzić agitacji wyborczej. Agitacja wyborcza to publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób.

W trakcie ciszy wyborczej nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych. Dotyczy to również Internetu. Zabroniona jest także agitacja wyborcza w lokalu wyborczym oraz na terenie budynków, w którym ten lokal się znajduje.

Nie wolno między innymi eksponować symboli napisów, znaków kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna.

W czasie ciszy wyborczej nie można podawać wyników sondaży wyborczych. Za złamanie zakazu grozi grzywna od 500 tysięcy do nawet miliona złotych.

W niedzielę wieczorem zapraszamy na Panoramę! Podobnie jak 7 kwietnia, na bieżąco będziemy informować o wynikach II tury wyborów samorządowych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: