reklama
reklama
reklama
reklama

W niedzielę w Kutnie obchody 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą

Już w najbliższą niedzielę w Kutnie odbędą się uroczystości z okazji 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Miejscem uroczystości będzie Park Wiosny Ludów.

- R E K L A M A -

Prezydent Miasta Kutno, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie, dyrektor I LO PUL Liceum Mundurowego im. 37 PP oraz Kutnowska Rada Pamięci Narodowej zaprasząją na uroczystości z okazji 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą.

W dniu 18 września 2022 roku w Parku Wiosny Ludów o godzinie 10.00 odbędzie się msza święta polowa. Z kolei o 10.30 rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy Muzeum Bityw nad Bzurą. Podniesiona zostanie tam flaga państwowa na maszt, będzie przemówienie prezydenta, apel pamięci i złożenie kwiatów pod tablicę gen. Tadeusza Kutrzeby. Oprawę muzyczną zapewni Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie.

- R E K L A M A -

To jednak nie wszystko. O 12:00 odbędzie się III Muzealny Rajd Rowerowy „Pamięci Bohaterów Bitwy nad Bzurą”. Z kolei o 17:00 przy Państwowej Szkole Muzycznej w Parku Wiosny Ludów w Kutnie odbędzie się plenerowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz Orkiestry Dętej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie.

Serdecznie zapraszamy!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: