W niedzielę w Kutnie pobiegną Tropem Wilczym

Już 4 marca 2018 roku odbędzie się Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym KUTNO. To realizacja ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja z Warszawy. Jest to pierwsza w Kutnie edycja tego największego w Polsce biegu pamięci! Bieg odbędzie się w lesie Raciborowskim – start z Leśniczówki Koła Łowieckiego „Dzik”.

Wydarzenie realizowane przy współudziale Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego i wpisane w kutnowskie obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowane przez Kutnowską Radę Pamięci Narodowej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Kutnowski Krzysztof Debich oraz Wójt Gminy Kutno Jerzy Bryła. Mecenasem wydarzenia jest Senator RP Przemysław Błaszczyk.

- R E K L A M A -

BIEG TROPEM WILCZYM W KUTNIE jest organizowany przy współpracy z Hufcem ZHP Kutno, lokalnymi stowarzyszeniami w tym Stowarzyszeniem Historycznym Pułk 37, I LO PUL Liceum Mundurowe w Kutnie i firmami oraz grupą biegową KUTNO BIEGA.

W KUTNIE na dystansie 6 km wystartować może 100 biegaczy!

- R E K L A M A -

Listy startowe zostały już zamknięte! Niemniej gorąco zapraszamy do aktywnego uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W ramach projektu odbędzie się bowiem tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) . Udział w biegu nie wymaga zapisów!

- R E K L A M A -

PROGRAM

4 marca 2018 r., LAS W RACIBOROWIE

9:00 – otwarcie Biura Zawodów (wydawanie pakietów startowych do godz. 11:20)

11:00 – otwarcie szatni i depozytu

11:20 – Bieg Honorowy na dystansie 1963 metrów – nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka” (w biegu może wziąć udział każda osoba, bez konieczności zapisów). W czasie biegu złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniające miejsce kaźni oficera Armii Krajowej

12:00 – bieg główny na dystansie 6 km

13:30 – zamknięcie trasy biegu głównego

13:45 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenie zawodów

14:15 – zamknięcie szatni i depozytu

13:00- 15:00 – ognisko, wojskowa grochówka

* wszystkie szczegóły w regulaminie

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA WYDARZENIA NA FB:

https://www.facebook.com/pg/tropemwilczymKutno/events/?ref=page_internal oraz https://www.facebook.com/tropemwilczymKutno/

Panorama Kutna objęła wydarzenie patronatem medialnym.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: