reklama
reklama

W okolicy powstanie nowy basen. Podpisano i wmurowano akt erekcyjny (ZDJĘCIA)

W dniu 11 października odbyło się uroczyste podpisanie oraz wmurowanie Aktu erekcyjnego pod budowę pierwszej w gminie Łęczyca i powiecie łęczyckim krytej pływalni, zlokalizowanej przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Na realizację inwestycji Gmina Łęczyca pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3,5 mln złotych oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 2 179 000 zł.

Wśród zaproszonych gości, którzy złożyli swoje podpisy na dokumencie byli Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marek Matuszewski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Przemysław Błaszczyk, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Alicja Antczak, która reprezentowała Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Wojciech Miedzianowski, Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Naczelny Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego „Kartel” Paweł Karpiński, Kierownik Budowy Robert Krzemiński, oraz gospodarze uroczystości w osobach Wójta Gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Łęczyca Włodzimierza Starzyńskiego oraz Skarbnika Gminy Agnieszki Kaszubskiej. Swój podpis złożył także gospodarz obiektu, Dyrektor Szkoły Zbigniew Sobór.

- R E K L A M A -

Następnie dokument po umieszczeniu w specjalnie przygotowanej tubie został wmurowany w obiekt. Nie zabrakło także przemówień oraz podziękowań i gratulacji za realizację inwestycji zarówno dla wójta, jak i wykonawcy firmy „Kartel” oraz osób, które przyczyniły się do tego, że taka inwestycja może być realizowana na terenie Gminy Łęczyca.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy przenieśli się na halę sportową, gdzie uczniowie szkoły oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przygotowali przedstawienie ukazujące „życie” szkoły oraz nawiązujące do realizowanej inwestycji. Atrakcją dodatkową był także piknik zorganizowany pod hasłem „Łódzkie folklorem malowane – od łęczyckiego do łowickiego”, dofinansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

źródło: Gmina Łęczyca- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: