reklama

W piątek premiera filmu Kler w kinie KDK. Duże zainteresowanie kutnian

Już w najbliższy piątek w kinie KDK (i w całej Polsce) premierę będzie miał kontrowersyjny film „Kler”. Sprawdź, na jakie dni zaplanowano seanse.

- R E K L A M A -

W piątek film wyświetlany będzie o 18:30 i 21:00. W kolejne dni, aż do 10 października (wyłączając czwartek 4 października) odbywać będą się po dwa seanse o 18:30 i 21:00.

Premiera cieszy się wielkim zainteresowaniem kutnian – na tę chwilę pozostały tylko 64 bilety. Sprawdź dostępność biletów na seanse.

- R E K L A M A -

Film o księżach wzbudza duże kontrowersje – w Ostrołęce nie zgodzono się na pokazywanie go w tamtejszym kinie.

O filmie KLER

- R E K L A M A -

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

/za filmweb.pl/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: