reklama
reklama

W powiecie kutnowskim wykluły się trzy małe bociany! „Nasze gniazdo jest pierwsze w Polsce” [ZDJĘCIA/WIDEO]

W powiecie kutnowskim wykluły się dwa pisklęta bocianów. Prawdopodobnie to pierwsza taka sytuacja w tym roku w całej Polsce!

Jakiś czas temu informowaliśmy o gnieździe bocianów w miejscowości Pasieka w gminie Żychlin, które jest monitorowane całą dobę. Dzięki temu całą dobę można oglądać bocianią rodzinę. A ta w ostatnich godzinach powiększyła się aż o trzy malutkie pisklęta!

- R E K L A M A -

– Jak donoszą obserwatorzy, nasze monitorowane gniazdo jest pierwsze w Polsce, w którym doszło do wyklucia się piskląt. Obserwowaliśmy ostatnio poczynania naszej pary lęgowej i czekaliśmy z niecierpliwością, a tutaj taka niespodzianka – komentuje Artur Paul ze Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”.

Każdy może podejrzeć bociany

Pomagam Bocianom” to stowarzyszenie z Pasieki znane dzięki Arturowi Paulowi, który wielokrotnie angażował się w sprawie związane z bocianami w naszym regionie. Od marca każdy nie tylko może pomagać tym wyjątkowym ptakom, ale również może na bieżąco śledzić ich życie. W tej chwili strona z transmisją na żywo ma blisko 75 tysięcy odsłon.

- R E K L A M A -

– Kamera została zamontowana tak naprawdę przy okazji przeniesienia tego gniazda, które przez ponad 10 lat znajdowało się na akacji. Drzewo było w słabym stanie, już podczas okresu lęgowego w zeszłym roku bacznie obserwowaliśmy czy gniazdo nie przewróci się podczas silnych wichur – mówi Artur Paul ze Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”.

Przy okazji zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy na budowę Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: