Wiadomości KutnoNa sygnaleW powiecie kutnowskim zabrakło karetek. Strażacy pojechali pomóc mężczyźnie

W powiecie kutnowskim zabrakło karetek. Strażacy pojechali pomóc mężczyźnie

Strażacy zostali dziś zadysponowani do pomocy osobie potrzebującej pilnej pomocy medycznej. W tym czasie wszystkie zespoły ratownictwa medycznego z powiatu kutnowskiego były zajęte.

Zdarzenie miało miejsce dziś przed godziną 13 w Krośniewicach. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację, że w regionie nie wolnych karetek, a w jednym z mieszkań przy ul. Kutnowskiej znajduje się mężczyzna potrzebują pilnej pomocy.

- Reklama -

Na miejsce zadysponowani zostali druhowie z OSP Krośniewice, a także jeden zastęp z JRG Kutno. Jak powiedział w rozmowie z Panoramą dyżurny KP PSP w Kutnie, strażacy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, a następnie został on przekazany zespołowi karetki, która przyjechała do Krośniewic z Łęczycy. Ostatecznie poszkodowany został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Łęczycy. Strażacy swoje działania zakończyli o godzinie 14:31.

- Reklama -

O braku wolnych karetek w powiecie kutnowskim w ostatnich tygodniach informowaliśmy wielokrotnie. Wówczas, podobnie jak dziś, do pomocy chorym dysponowani byli strażacy, którzy podejmowali działania w ramach tzw. „izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego”.

To takie zdarzenia, do których nie ma możliwości natychmiastowego zadysponowania karetki lub gdy przewidywany czas dotarcia karetki jest znacznie dłuższy, niż czas dotarcia straży pożarnej. Mogą to być także zdarzenia, do których doszło w pobliżu siedziby straży lub też zdarzenia, na które natrafili strażacy przejeżdżając akurat w pobliżu.

fot. OSP Krośniewice
fot. nadesłane przez Czytelnika
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: