reklama
reklama

W regionie powstanie nowa galeria handlowa. Ma mieć 5 tys. metrów przestrzeni handlowej

Niedaleko Kutna powstanie nowa galeria handlowa. Będzie zlokalizowana w sąsiedniej Łęczycy. Pasaż handlowo-usługowy będzie miał powierzchnię około 5000 m² przestrzeni handlowej.

- R E K L A M A -

Przy zbiegu ulic Poznańskiej i Ogrodowej w Łęczycy powstanie pierwsza w historii tego miasta galeria handlowa! „Premium Park Łęczyca”, bo tak będzie nazywał się kompleks, to inwestycja realizowana przez firmę Fortis Investments, która stawia tego typu obiekty na terenie całej Polski.

Realizacja tej inwestycji to zwieńczenie niezwykle długiego i zawiłego procesu administracyjnego, trwającego kilkanaście lat. W ostatnich pięciu latach wykonano mnóstwo działań związanych z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy. Wydanie takiego dokumentu leży w kompetencjach Urzędu Miejskiego w Łęczycy i nad tym właśnie pracowano.

- R E K L A M A -

Pasaż handlowo-usługowy będzie miał powierzchnię około 5000 m² przestrzeni handlowej. Przy obiekcie powstanie również przestronny, ogólnodostępny parking. Operatorem spożywczym obiektu będzie sklep Lidl.

Burmistrz Paweł Kulesza mówi, że inwestycja ta to nowe miejsca pracy dla łęczycan.

- R E K L A M A -

– To bardzo dobra wiadomość, że Łęczyca w końcu doczeka się pierwszej w swojej historii galerii handlowej. Wiem, że mieszkańcy chcieli takiego obiektu, dlatego cieszę się, że sprawy administracyjne znalazły swój pozytywny finał, a inwestor nie zmienił decyzji co do lokalizacji – mówi Burmistrz – Ta inwestycja to także nowe miejsca pracy dla Łęczycan, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie w branży handlowej.


Więcej na temat samej inwestycji opowiedzą Burmistrz Paweł Kulesza i wiceprezes firmy Fortis Investments pan Stefan Sobolewski na konferencji prasowej, która odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 13:00 przy ulicy Poznańskiej.

fot. UM Łęczyca

(UM Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: